O mnie

 

Klaudia Rataj-Sopyłło
– fotograf

Urodziłam się w okolicach Szczecina, przez około 10 lat mieszkałam w uroczym Pobierowie, gdzie nauczyłam się fotografii i stworzyłam bajkowy świat, do którego zapraszałam modelki z całej Polski.

Od samego początku byłam oczarowana wizualną stroną świata, który zastałam, przychodząc na świat. Jako dziecko nauczyłam się postrzegać rzeczywistość w duchu narracji zaczerpniętej z baśni i legend, a swoją wyobraźnię ćwiczyłam, manipulując w głowie barwami i intensyfikując kolory. Nic dziwnego, że moje upodobania znalazły wyraz w fotografii, która stałą się moim hobby, potem pasją, a wreszcie sposobem na życie.

Romantyczne
ponad wszystko!

Mimo upływu lat udało mi się zachować w sobie tę wrażliwą część duszy, która opiera się prozie i szarości życia, a moją misją stało się dzielenie tej wizji z osobami, które zapragną stanąć prze obiektywem mojego aparatu. Dzięki jasno wyznaczonej estetyce oraz nienasyconej potrzebie fotografowania w każdej wolnej chwili udało mi się wytworzyć styl, który stał się rozpoznawalny i zyskał jedną bardzo ważną cechę: zdołał połączyć fotografię artystyczną z aktywnością zawodową. Relacje, jakie wytworzyły się między mną a moimi modelami, pozwoliły na przełamanie schematów fotografii ślubnej i wprowadzenie w sesje ślubne elementów, które wypracowałam podczas lat eksperymentowania. Jeśli miałabym jednym słowem określić klimat, jaki towarzyszy sesjom ślubnym i plenerom, to będzie to właśnie słowo romantyczny – czyli uwrażliwiony na duchową stronę świata, pełen tajemnicy i delikatności, przeczący mechanice współczesnego świata.

Sesja ślubna
– świat magiczny

Być może to przypadek, że urodziłam się właśnie tu i właśnie Szczecin stał się moją bazą wypadową na sesje ślubne do całej Polski, jednak ten przypadek sprawia, że każdego dnia na nowo zastanawiam się jak wykorzystać bogactwo plenerów, które oferuje nam polska i nie tylko polska przyroda. Rejestrując setki odcieni, kontrasty, zmiany barw w zależności od humoru słońca i temperatury morza, rozmyślam o czekających mnie sesjach ślubnych i możliwościach wspólnego czarowania kolejnych światów. Wiem, że Twój świat i Twoja sesja ślubna będzie jedyna w swoim rodzaju. Aby jednak móc to wyrazić, należy znaleźć język, który odróżni fotografię ślubną od innych, to zadanie, które z radością realizuję przy każdej możliwej okazji.

Zapraszam przed mój obiektyw

– Klaudia


 

 

×PARTNERZY: SPRAWDŹ, Z KIM WSPÓŁPRACUJĘ PRZY TWORZENIU SESJI ZDJĘCIOWYCH
   Opisz to - copywriter Lublin. Tekst na strony internetowe, blogi, social media, copywriting, naming, branding.